BirEvim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Faizsiz tasarruf firmalarından biri olan BirEvim, ev ve araba almak isteyenler için sunduğu hizmet ve imkânlarla dikkat çekiyor.

BirEvim kendisinin geliştirdiği Birlikte Tasarruf Finansı yöntemiyle çalışmakta olup, müşterilerinin gelir durumuna göre belirlediği ödeme şartlarıyla finansal çözümler üretmektedir.

Bugün ev ve araba gibi büyük bütçeli satın alma işlemlerinde banka kredileri revaçta olsa da İslami hassasiyeti olanlar için faizsiz bir sistem arayışı vardır. Para biriktirerek ev sahibi olmanın uzun yıllar alacağı da bariz bir şekilde görülmektedir. İşte BirEvim “Birlikte Tasarruf Finansı” ile tasarruflarınızı değerlendiriyor. Tasarruf ederek para biriktiriyor, aynı zamanda sizin gibi ev sahibi olmak isteyenlerle güçlerinizi birleştirerek yardımlaşma anlayışıyla hep birlikte ev veya araç sahibi olabiliyorsunuz.

Peki, nasıl faize bulaşmadan ve yıllarca beklemeden ev veya araba sahibi olabilirsiniz?

BirEvim’in geliştirdiği modeli ile faizsiz ve hiç fark ödemeden hayallerinize kavuşabilirsiniz.

5 farklı tasarruf yöntemi bulunan BirEvim’in yöntemleri şunlardır:

  1. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi
  2. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2
  3. Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi
  4. Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi
  5. Büyüyen Tasarruf Yöntemi

Peşinat ya da ara ödeme zorunluluğu bulunmayan BirEvim yöntemlerinde ödeme planınız bütçenize göre sizin tercihe edeceğiniz şekilde belirlenir. Her en kadar peşinat zorunlu olmasa da peşinat veya ara ödeme yaparak teslimatınızı daha erkene alma imkânınız vardır.

Evet, günümüzde ev veya araba sahibi olmak isteyenlere yönelik onlarca firma kurulmuş durumda. Peki, BirEvim’in hazırladığı çalışma yöntemlerinin fıkhi açıdan uygunluğu ile ilgili güvencesi var mı? Bu sorunun cevabı BirEvim’in kendi web sitesinde şu şekilde açıklanıyor:

“BİREVİM; oldukça hassas olduğu bu konu sebebiyle tasarruf sahiplerine hizmetlerini sunmadan önce, alanında uzman kişiler ile görüşerek detayları irdeleyip fıkhi açıdan uygun şekilde çalışma prensibini benimsemiştir.

Fıkhi uygunluğa sahip yöntemlerimiz doğrultusunda fetva aldığımız sözleşmemizin türüne şirket-i milk denmektedir. Şirket-i milk İsmailağa fetva kurulundan alınan fetvaya istinaden imzalanan sözleşmenin adıdır.”

Merak edilen konulardan biri de müşterilerin belirlenen ödemelerin dışında herhangi bir ücret talep ödeyip ödemeyeceğidir. BirEvim, bütün müşterilerinden “Çalışma Bedeli” talep etmektedir. Çalışma bedeli sabit olmamakla birlikte tasarruf tutarına ve yöntemine göre % 6,9 ila % 12,9 arasında değişkenlik göstermektedir.

İlginizi çekebilir: BirEvim

BirEvim tarihçesi

Başta İstanbul gibi bir metropolde ev sahibi olabilmek için 250 bin liradan az olmayan ev fiyatları, orta ve dar gelirli ailelerin ev sahibi olmaları için on yıllarca beklemesi veya bankada kredi çekerek faize bulaşması demek oluyor. 

BirEvim Tarihçe
BirEvim Tarihçe

Tasarrufların birleştirilmesini esas alarak faizsiz bir model geliştiren BirEvim, 4 yıldır hizmet veriyor. Ülkemizde ev sahibi olmak isteyen herkes için; faizsiz yöntemlerin uygulanmasında çözümler sunan BirEvim, 2016 yılının Nisan ayında kuruldu. Temmuz ayında satışlara başlayan firma, Ağustos ayı itibariyle otomobil teslimatlarına başladı. BirEvim, Eylül ayında da ev teslimatlarına başlayarak faizsiz, kredisiz, peşinatsız ev alma kolaylığı sağlamaktadır.

BirEvim kimin?

Devasa bütçeli bankalar faizli kredilerle vatandaşa konut kredisi verirken, adeta bir ev parası da kendisi için çalıştırmak zorunda bırakıyor. Bu faiz sistemine karşı, vatandaşın kendi birikimlerini değerlendirerek ve güçlerini birleştirerek ev sahibi almalarını kolaylaştıran BirEvim şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’dir.

Elazığ doğumlu olan Murat Çiftçi, araç ve konut finansmanı alanlarındaki kariyeriyle dikkat çekiyor. 2016 yılında BirEvim’i kuran Çiftçi’nin 2018’de kurduğu Tasarruf Akademi, tasarruf finansı alanında 2 bin mezun verdi.

Çiftçi, 2020 yılında Tasarruf Finansı Platformu’nun liderliğini üstlendi.

BirEvim araba kampanyaları nelerdir?

Her evin ihtiyacı olan otomobil, 2020 yılında ikinci el araç fiyatlarının çok hızlı yükselmesiyle birlikte iyice zorlaştı. Gerek sıfır km gerekse ikinci el araç almak için BirEvim’in kampanyalarına bakabilirsiniz. BirEvim markasının otomobil için hizmet verdiği firma ise Birarabam.

BirEvim Araba Kampanyaları
BirEvim Araba Kampanyaları

“Bir arabam olsun istiyorsan” sloganıyla çalışan firmanın araba almak isteyenler için geliştirdiği çözüm önerilerine birlikte bakalım:

Tamamen faizsiz, dilediğin kadar taksit

Hayalinizdeki arabaya hiç fark ödemeden, tamamen faizsiz bir şekilde, küçük küçük taksitlerle sahip olmak için bu yönteme başvurabilirsiniz.

Faizsiz Dilediğin Kadar Taksit
Faizsiz Dilediğin Kadar Taksit

İsteyene hiç peşinatsız

Peşinat vermek istemeyenler için Birarabam’da taksitler bütçenize göre, üstelik faiz, vade farkı ya da başka farklar olmadan hazırlanıyor.

Borcunuz erken bitiyor

Bu ödeme yönteminde; 80 ay taksit yaptırsanız bile Birarabam’ın kendine özgü yöntemiyle toplam borcunuz olması gerekenden çok daha erken bitiyor.

Borcunuz Erken Bitiyor
Borcunuz Erken Bitiyor

2. El araba alma fırsatı

Sıfır kilometre veya ikinci el araç almak istiyorsunuz, ancak faiz ödemek istemiyorsunuz. Aradığınız adres, Türkiye’nin istediğiniz yerinden beğendiğiniz herhangi bir arabayı alabilme özgürlüğü sunan Birarabam olabilir.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz Yorum Yapılmamış
  • Yorum Yap