Eminevim Araba Alma Şartları Nelerdir?

Her ailenin hayalinde bir ev ve bir araba sahibi olmak vardır. Bunları alabilmek için de kendi birikimlerimizle uzun yıllar beklememiz gerekiyor. Peki, daha kısa bir zamanda, faizsiz bir şekilde nasıl araba sahibi olabilirsiniz?

Hem ev almak hem de araba sahibi olmak ciddi bir mali yük altına girmeyi gerektiriyor. Günümüzün ekonomik koşulları, hem geçinmeyi hem de birikim yapabilmeyi oldukça zorlaştırıyor. Özellikle de bir maaşla geçinmeye çalışanlar için birikim yaparak ev veya araba alabilmek neredeyse hayal… Faiz alıp vermenin haram olmasından dolayı bankalardan kredi almayanlar için alternatif olarak bulunan faizsiz ev ve araba alma yöntemleri ilgi görüyor. Tasarrufa dayalı ve elbirliği ile dayanışma yapılarak uygulanan sistem sayesinde faizsiz ve uzun yıllar beklemeden ev ve araba sahibi olmak mümkün hale geliyor.

Bu kurumların öncüsü durumundaki Eminotomotiv, 1991 yılından bugüne kadar faizsiz sistemler araba sahibi olmak isteyenlere hizmet veriyor. Faizsiz, vade farksız, uzun vade taksitlendirmelerle kolaylık sağlayan sistem, otomobil sahibi olmak isteyenler için güzel bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

İlginizi çekebilir: Eminotomotiv Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eminotomotiv ile Araba Sahibi Nasıl Olunur?

Eminevim ve Eminotomotiv Emin Grup şirketleridir. Türkiye’de Eminevim markası daha bilinir duruma gelmişse de grup bünyesinde ilk kurulan şirket Eminotomotiv’dir. Eminotomotiv ile araba sahibi olmak isteyenler, istediği marka veya model otomobili dilediği yerden alabilmektedir. Eminotomotiv ile bugüne kadar 95.000’in üzerinde aile otomobil sahibi oldu.

Sistem, dayanışmayı esas aldığı için araba sahibi olmak isteyenler arasında gruplar oluşturularak işliyor. 24 ile 60 kişi arası otomobil grupları ile sırayla araç sahibi olmayı sağlayan Eminotomotiv, Türkiye’nin her bölgesinde 120’den fazla Eminevim şubesinde hizmet veriyor. Taksitli, nakit, ikinci el araç satışları, var olan araç ile galeriden araç takası, veya aracınızı yeni bir sisteme dahil olmak için peşinat kabul etmek gibi hizmetleri sunan Eminotomotiv, aynı zamanda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan galerilerinde araçları görmek isteyenlere hizmet veriyor.

Diyelim ki Eminotomotiv ile araba almaya niyetlendiniz. Ancak kafanızda bazı soru işaretler var. Mesela, Eminotomotiv’de taksit ve vadeler nasıl olacak?

Müşterilerin bütçesine göre taksit ve vadeleri belirleyen sistemde müşteriler, kendilerine en uygun teslim tarihinde istedikleri bir aracı satın alabiliyor.

Eminotomotiv’in bir başka özelliği de Türkiye’de faizsiz taksitli araç satışı yapan ilk özel kurum olmasıdır. Eminotomotiv’de faiz, vade farkı gibi fazla ödemeler yoktur. Böylece bir araç alırken bir araç parası kadar daha ödemek zorunda kalmazsınız.

Yazımızın devamında Eminotomotiv ile araç alma ve satma şartlarını inceleyeceğiz. Bir otomobil sahibi olabilmek için size uygun bir yöntemi seçerek hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Eminotomotiv Araç Alma Şartları Nelerdir?

Eminevim sisteminin ilk adımları olan Eminotomotiv’de araç alımı için 4 ayrı yöntem vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Taksitli araç finansmanı
  • 2. el araç satışı
  • Sıfır kilometre araçlar
  • Takas ile araç satışı

Şimdi kısaca bunları açıklayalım.

Taksitli araç finansmanı: Elbirliği sistemi denilen bu sistemde üç farklı modelde araç alabilirsiniz. Bunlar çekilişli sistem, vade ortası sistem ve peşinatlı sistemdir.

Çekilişli sistem; araba almak isteyen kişiler bütçelerine göre belirledikleri araç fiyatı üzerinden 24 ile 60 ay arasında değişen çekiliş gruplarına katılırlar. Daha çok kadınların tasarruflarını değerlendirmek için yaptıkları altın günü mantığıyla işleyen sistemde, satın alınmak istenen araç bedeli gruptaki üye sayısınca vadeye bölünür ve yapılan çekilişle sırayla gruptaki kişiler araçlarını alabilir.

Vade ortası sistem; peşinat ödemeden ve çekilişe girmeden, teslim tarihi belli olacak şekilde uygulanır. Sistemin adından da anlaşılacağı üzere, arabanızı ödeyeceğiniz vade sayısının ortasına geldiğinizde teslim alırsınız. Vade ortası sistemde çekiliş grubu ve vade sınırı bulunmadığından kesin teslim tarihi ile bütçenize uygun taksitlendirme yapabilirsiniz.

Peşinatlı sistem; Vade ortasına benzer olan bu sistemde çekiliş yoktur. Ödenecek peşinat ve taksit miktarına göre teslim tarihi kesin olarak en baştan hesaplanır ve vade geldiğinde dilediğiniz aracı satın alabilirsiniz.

2. el araç satışı: Eminotomotiv’in İstanbul, Ankara, Konya ve Erzurum’da bulunan Emin 2. El Otomotiv galerilerinden istediğiniz veya beğendiğiniz ikinci el otomobili alabilirsiniz.

Sıfır kilometre araçlar: İkinci el araç satışının yanı sıra sıfır kilometre araç alımına da yardımcı olan Eminotomotiv’in faizsiz araç finansman sistemindeki teslimatları ya da nakit ödemelerle belirleyeceğiniz sıfır araçlara sahip olabilirsiniz. Faizli kredi çekmek yerine faizsiz finansman kullanarak sıfır kilometre aracınızı alabilirsiniz.

Takas ile araç satışı: Kullandığınız aracınızı yeni bir araçla değiştirmek istiyorsanız da Eminotomotiv’de sizin içim çözüm var. Eminotomotiv ile aracınızı takas edebilirsiniz.

Eminotomotiv ve Emin 2. El Otomotiv’in 29 yıllık tecrübesi ile belirlediği yöntemlere katılan 95 binden fazla aile Eminotomotiv ile hayalindeki araca kavuştu.

Eminotomotiv araç alma imkânı sunarken, aracını satmak isteyenlere de belirlediği yöntemlerle hizmet veriyor. Bu yöntemler; Emin 2. El Otomotiv, Konut takası, Araç modeli yükseltmek.

Bu modelleri kısaca inceleyecek olursak;

Emin 2. El Otomotiv: Uzun bir süre kullandığınız aracınızı satmak veya değiştirmek istiyorsanız, Emin 2. El Otomotiv galerilerinde 29 yıllık tecrübe sizi bekliyor. Eski aracınızı satıp, yerine istediğiniz yeni aracınızı satın alabilirsiniz.

Konut Takası: Ev almak için aracınızı satmak istiyorsanız, Eminotomotiv’in “konut takası” yöntemini incelemelisiniz. Aracınızı alacağınız ev için peşinat olarak Eminotomotiv’e verip uygun taksitlendirme ile istediğiniz konutu alabilirsiniz. 

Araç Modeli Yükseltmek: Uzun yıllar kullandığınız aracınızın modelini yükseltmek istiyorsanız Eminotomotiv’deki bu yöntemle mevcut aracınızı peşinat sayıp yeni almak istediğiniz araç için taksitlendirme yaptırabilirsiniz.

 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz Yorum Yapılmamış
  • Yorum Yap