Eminotomotiv Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bugünkü Eminevim markası, Eminotomotiv’in “Elbirliği Sistemi” ile yaptığı çalışmalardan yıllar sonra kurulmuştur. Yani Eminotomotiv faizsiz ev alma sistemini başlatan firmadır. Faizsiz bir şekilde araba almak isteyen vatandaşlara yönelik geliştirdiği “Elbirliği Sistemi” ile hizmete başlayan Emin Grup, daha sonra ihtiyaca binaen Eminevim’i kurdu. Bugünkü faizsiz ev ve araba alma organizasyonları yapan bütün firmaların çıkış noktası Eminotomotiv’dir.

1991 yılında o zamanın ekonomik şartlarında bir araba almaya gücü yetmeyen vatandaşlara hizmet etmek için geliştirilen Eminotomotiv’in “Elbirliği Sistemi” sayesinde bugüne kadar 100 binden fazla kişi araba sahibi oldu. Birkaç arkadaşın baş başa vererek hayata geçirdiği uygulama bugün Eminotomotiv markasıyla ve 120’den fazla şubesiyle Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış durumda.

Daha çok kadınların kendi aralarında yaptıkları altın gününe benzeyen bir uygulamaya benzeyen sistemde, her bir katılımcı sırayla araba sahibi oluyor. Hayallerindeki araca ulaşabilmek için senelerce birikim yaparak beklemek istemeyenler, Eminotomotiv’e katılarak daha erken araba sahibi olabiliyor.

İlk olarak 30-40 kişilik gruplar halinde başlayan bu uygulama Türkiye’de büyük heyecan uyandırdı. Türkiye’de ilk defa “faizsiz sistem” ile yapılan bir araba alım organizasyonu adını duyurmaya başladı. 90’lı yılların ortalara gelindiğinde ulusal basında Eminotomotiv ilanları yayınlandı. Türkiye’de o yıllar özellikle İslami camianın baskı altında olduğu, Müslüman iş adamlarının girişimlerinin engellenip baskı uygulandığı yıllar olduğu için Eminotomotiv de bunlardan nasibini aldı.

2000 yılında Türkiye’nin 67 bölgesinde temsilcilik açan Eminotomotiv, bu yıllarda inşaat, enerji, tarım, mobilya alanlarında yirmiden fazla markayla ekonomiye katkı sağlayan bir grup haline geldi. 

Bugün Eminotomotiv’den daha fazla bilinen marka olan Eminevim ise 2005 yılında hayata geçirildi.

Eminotomotiv ile Araba Almak Avantajlı mı ? 

Bu soruya cevap verebilmek için sizin neye öncelikle ihtiyacınız olduğunu bilmek gerekir. Eğer aracınızı hiç beklemeden hemen almak istiyorsanız Eminotomotiv size avantajlı gelmeyebilir. Ancak hemen peşin ödeme yaparak araç alacak durumunuz yoksa ve faizli kredi almak istemiyorsanız, Eminotomotiv’i incelemeniz faydanıza olabilir.

Eminotomotiv ile araç almayı düşünüyorsanız şunları bilmelisiniz:

 • Taksitler faizsizdir. Organizasyon ücreti dışında herhangi başka bir ücret talep edilmez
 • Bu sistemde faiz ödemeden ilk aylarda araç alma şansı vardır
 • Türkiye’nin her yerinden, istediğiniz aracı alabilirsiniz
 • Bu sistem sizi tasarrufa yönlendirir
 • İstediğiniz her an aracın değerinde değişiklik yapabilirsiniz
 • Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz
 • Sistemden ayrılmanız gerekirse o güne kadar ödemiş olduğunuz parayı (organizasyon ücreti hariç) alabilirsiniz.

Eminotomotiv Sistemleri Nelerdir ?

Eminotomotiv müşterilerine üç farklı sistem sunmaktadır. Bu sistemler her müşterinin maddi durumunu göz önüne alarak hazırlanmıştır.

 

 • Çekilişli sistem: Bu sistemde otomobil almak isteyen kişiler, belirledikleri araç fiyatı üzerinden 24 ile 60 ay arası değişen çekiliş gruplarına katılırlar. Satın alınmak istenen araç bedeli bu vade sayısına bölünerek yapılan çekilişle sırayla gruptaki kişiler araçlarını satın alabilmektedir.
 • Vade Ortası Sistem: Peşinatınız yoksa ve çekilişe katılmak istemiyorsanız Eminotomotiv’in Vade Ortası Sistem’i size uygun olabilir. Bu sistemin çalışma mantığı, dahil olunan vadenin yarısında araç teslimi alınmasına dayanmaktadır. Vade Ortası Sistem’de çekiliş grubu ve vade sınırı bulunmadığı için kesin teslim tarihi ile bütçenize uygun taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • Peşinatlı Sistem: Çekilişe katılmak istemeyenler için uygun olan bu sistemde vereceğiniz peşinat ve ödenecek taksit miktarına göre teslim tarihi kesin olarak sisteme girişte hesaplanır ve vade geldiğinde istediğiniz aracı satın alabilirsiniz.

Faizsiz bir şekilde araç sahibi olmak isteyenler için ideal formüller üreten Eminotomotiv, 29 yıllık tecrübesiyle, tasarruf finansmanı alanında ciddi bir güvene sahiptir. Müşterilerinin sürekli olarak artması, yıllardır kendisine sağladığı güveni göstermektedir.

Araç finansmanı ve yukarıda bahsedilen üç sistemin dışında Emin 2. El Otomotiv galerileri ile ikinci el araç satışı da yapan Eminotomotiv, uygun koşullarla hizmet veriyor.

Ayrıca aracınız var ama modelini yükseltmek istiyorsanız da Eminotomotiv’in imkanlarından faydalanabilirsiniz. Mevcut aracınızın modelini yükseltmek istediğinizde Eminotomotiv’de aracınızı peşinat yerine sayıp yeni almak istediğiniz araç için taksitlendirme yaptırabilirsiniz.

Öte yandan ev almak isteyenler, kendi araçlarını peşinat olarak Eminotomotiv’e verip uygun taksitlendirme ile konut hayallerine kavuşabilmektedir.

 

Yorumlar

mood_bad
 • Henüz Yorum Yapılmamış
 • Yorum Yap