Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok insan faizsiz kredi veren bankaları merak ediyor. Faizsiz kredi veren bankalar hakkındaki son bilgileri bu yazımızda bulabilir ve faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Faizsiz krediler Türkiye’deki 2 farklı Kosgeb kurumu arasında bölünmüştür. Sıfır faizli krediler (başlangıç ​​kredileri) İslami temettü şartlarına dayanıyor.Faizsiz kredi, faizsiz kredi anlamına gelmez. Faizsiz krediler, aslında bir kredinin faizinden ziyade temettü oranıdır, çünkü bankalar ticari kurumlardır ve müşterilerine sundukları ürünlerden işlerini sürdürmeleri için “kar etmeleri” gerekir. Dolayısıyla bugün “bedava” bir krediden yararlanmak çok zor. Faizsiz krediler konusunda araştırma yapan, faizsiz kredi şartlarını merak edenler, katılımcı bankalar veya devlet destekli faizsiz krediler hakkında bilgi edinmek isteyenler için derledik. 

İlginizi Çekebilir: Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Devletten Faizsiz Kredi Alınır Mı? 

Mütedeyyin kesimin ihtiyaç ve taleplerine cevap vermek isteyen katılım bankaları faiz hassasiyeti bulunan tasarruf sahiplerinin tasarruflarını ve yastık altı olarak değerlendirilen kaynakları ekonomiye kazandırmak ve ülke ekonomisini canlandırmak amacıyla devletten faizsiz kredi olanağı yaratmıştır. 

Her kesim için mümkün olan bu sistem gerekli tarihler takip edildiği ve başvuru koşulları karşılandığı sürece herkes için mümkün olabilmektedir. Bu sistemden yararlanabilmek için ülkemizde mevcut 10 katılım bankası bulunmaktadır. 

Devletten faizsiz kredi imkanı ekstra çıkan ekonomik ihtiyaçlarınız ortaya çıktığında taksitle geri ödeyerek bütçenizi rahatlatabileceğiniz adalet esasına uygun bir yapı sunmaktadır.

Devletten Faizsiz Kredi Almak İçin Hangi Şartlara Sahip Olmak Gerekir? 

Yatırımcılar veya ihtiyacı olan kişiler için faizsiz kredi imkanı sunan bankaların faizsiz kredi şartları usul ve esasları genelde aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Hangi bankaya başvurduğunuzun önemi olmaksızın , programın gerekliliklerini karşılamanız gerekir.
 • Türk vatandaşı olmak başlıca şarttır.
 •  Eğer tarım için başvuruyor iseniz kırsal kesimde ikamet etmelisiniz.
 • Bankaya çekeceğiniz kredi tutarının geri ödemesini garanti edebilmek adına;
  • Gelir durumunuzun ispatı için belgeler,
  • Bankaların istemesi durumunda ipotek tesisi adına sizin adınıza veya kefilin adına kayıtlı taşınmazları gösterir belge/belgeler,
 • Eğer dönemler teşvikten yararlanıyorsanız ve teşvik Devlet destekli bir programa ait ise daha önce aynı programdan aynı başvuru konusu ile yararlanmamış olmak,
 • Kredi kayıt bürosu tarafından kaydı tutulan findeks hesaplamasına göre düşük kredi notunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru tarihlerini kaçırmayın. Her Devlet kuruluşu ve her özel finansman firması vereceği para için öncesinde tarihli bir ilan yayınlar ve başvuru şartlarını anlatır. Başvuru yaş aralıkları, muafiyet durumları, emeklilik, öğretmenlik gibi meslek gruplarının özel durumları, belirli şehirler gibi koşulları belirleyerek şu kişiler başvuru yapabilir şeklinde ilan verir. Bu ilanların tarihlerini takip edin ve başvuru şartları için gereklilikleri inceleyin. Faizsiz kredi şartları kurumdan kuruma ve bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. 

Başvurunuzu yaptığınızdan emin olun. Faizsiz kredi veren bankalar ve kamu kurum ve kuruluşlarının şartlarını yayınladıkları tarihte anlatılan başvuru adımlarıyla (online veya fiziksel olarak) başvuru işlemlerini gerçekleştirin. 

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 

“Faizsiz kredi veren bankalar hangileridir?”  diye merak edenler için özel olarak derledik.

Ülkemizde faaliyet gösteren faizsiz kredi veren 10 katılım bankası bulunmaktadır. Yazımızın başında da listelediğimiz faizsiz kredi veren bankaların 2020 güncel listesi:

 1. T.C. Ziraat Bankası,
 2. İş Bankası,
 3. Türkiye Ekonomi Bankası,
 4. DUR
 5. Denizbank
 6. Odeabank,
 7. Garanti Bankası
 8. Yapı ve Kredi Bankası
 9. Vakıflar Bank
 10. Halk Bankası

 

Fevarsi ekibi olarak bu yazımızda faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Faizsiz kredi hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

 

Yorumlar

mood_bad
 • Henüz Yorum Yapılmamış
 • Yorum Yap