Fuzul Ev Tasarruf Firması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yıllardır kira ödemekten yoruldunuz veya bir ev alarak yatırım amaçlı kullanmak istiyorsunuz. Ancak bunları faizsiz bir şekilde birikimlerinizi değerlendirerek yapmak istiyorsunuz. Nasıl bir yöntemle ev alacağınızı düşünüyorsunuz… İşte Fuzul ev, bu soruların arasında çözüm arayanlar için çalınabilecek bir kapı…

Kiradan kurtulmak bütün kiracıların umudu… Ancak umut etmek ev almak için yeterli değil. Eskilerin deyimiyle “damlaya damlaya göl olur” sözünün karşılığı olan tasarruf, ev almak isteyeneler için de öncelikli olarak benimsenmelidir.

Tasarruf ederek ev sahibi olmak isteyenler için kurulan firmalardan biri olan Fuzul Ev, ilk kurulan tasarruf firmalarından birisi olması açısından güven ve tecrübesi ile önemli bir değere sahip. “Kolay konut edinme merkezi” sloganını kullanan Fuzul Ev’in tasarruf sistemi ile faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev almak mümkün…

Fuzul Ev Tarihçesi

1992 yılında kurulan Fuzul Grup, bugün bünyesinde Fuzul Yapı – İnşaat, Fuzul Ev, Fuzul Oto, Akva Sigorta, Olimpa Avm, Nevita International ve Afiyet Medikal markalarıyla hizmet sektöründe yer alıyor.

Kurdukları sistemle tasarruf ederek ev veya araba almak isteyenlere yardımcı olmaya çalışan Fuzul Grup, Fuzul Oto’da edindiği tecrübe ve birikimi ev almak isteyenler için Fuzul Ev ile sağlıyor.

Fuzul Ev Tarihçe
Fuzul Ev Tarihçe

28 yıldır tasarruf sistemiyle binlerce vatandaşın ev ve araba sahibi olmasına büyük katkılar sağlayan Fuzul Grup, ilk adımını otomobil almak isteyenler için Fuzul Oto’yu kurarak attı. Fuzul Grup, otomobilde uyguladığı faizsiz ve tasarrufa dayalı araç alma yöntemini daha sonra ev almak isteyenlere yönelik olarak da tasarlayarak Fuzul Ev’i kurdu. Fuzul Ev, bugüne kadar on binlerce aileyi ev sahibi yaparak sektörde büyük güven kazandı.

Fuzul Ev kimin?

Konyalı olan Akbal ailesinin kurduğu Fuzul Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal. Mahmut Akbal, İstanbul’daki Fatih Koleji’nde lisans eğitimi gördü.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde öğrenci iken İSPA Turizm’i kuran Akbal, girişimcilikte özgüven sahibi bir kişiliğe sahiptir. “Galeri Konyalı Kardeşler” adıyla kartvizit bastıran Akbal, şirket adresi olarak kaldıkları öğrenci evini, telefon numarası olarak da eğitim gördüğü okulun telefonunu yazar.

Fuzul Ev
Fuzul Ev

Fuzul Grup’un 28 yıldır süren hikâyesi İstanbul Fatih’teki küçük bir dükkânda başlar. Araba almak isteyen ancak peşin olarak ödeme imkânı olmayan vatandaşların, faiz ve banka kredisi kullanmadan araba sahibi olma ihtiyacını çok iyi gören ve Fuzul Oto’yu kurarak bugünlere taşıyan Akbal; binlerce kişinin otomobil sahibi olmasına vesile olur.

İlginizi çekebilir: Fuzul Ev

Fuzul Ev yöntemleri nelerdir?

Özellikle bankalardan kredi almadan, faizsiz bir şekilde ve para biriktirirken uzun yılların geçmesini beklemek istemeyenler için önemli bir imkân sunan Fuzul Ev; dar, orta veya yüksek gelirli herkesin katılabildiği bir sistem üzerine kuruludur.

Bir ev alırken bir ev parasını da kredilere ödemek yerine kendi imkânlarınızla ev alabilmeyi kolaylaştıran Fuzul Ev, hem haram bir yola bulaşmadan helal yoldan hem de tasarruf ederek hayallerinize kavuşmanızı sağlıyor.

Kısaca FPK olarak adlandırılan “Faizsiz, Peşinatsız, Kredisiz” sistemde ödeme imkânlarına uygun seçenekler sunan Fuzul Ev, birikimlerini değerlendirerek ev sahibi olmak isteyenler için tercih edilebilir bir firma olarak değerlendirilebilir.

Fuzul Ev Yöntemler
Fuzul Ev Yöntemleri Neler?

Fuzul Ev’de bulunan faizsiz ev alma modellerine şunlardır;

  • Tasarruflu Erken Teslim Modeli
  • Sabit Teslim Modeli
  • Tüfe Endeksli Model
  • Çekilişsiz Modeller

Şimdi bu modelleri kısaca inceleyelim:

Tasarruflu Erken Teslim Modeli

Bu modele peşinat ödemeden dâhil olarak, hemen ev sahibi olabilirsiniz.

Fuzul Ev “Tasarruflu Erken Teslim Modeli” ile bütçenizi yormayacak, ödeyebileceğiniz miktarda taksitler belirlersiniz. Modeldeki tablolar, müşterinin ödeme gücüne göre şekillenir.

Fuzul Ev, ödenecek ev ücretinin haricinde müşteriden organizasyon ücreti talep eder.

Bu modelde zaman tasarrufu sağlayarak, borcunuz olması gerekenden daha erken biter.

Fuzul Ev, bu modelle konut almak isteyenlere taksit dondurma hakkı tanıyor. Buna göre, taksitinizi ödemekte zorluk yaşarsanız bu kolaylıktan faydalanabilirsiniz.

Sabit Teslim Modeli

Ev alacaksınız ama peşinatınız yok. Peşinat ödemeden ev sahibi olabileceğini bir model olan “Sabit Teslim Modeli” ile ev sahibi olabilirsiniz. Fuzul Ev, bütçenizi düşünerek hazırladığı ödeme tablosunda taksitleri size bırakıyor. Ödeyebileceğiniz miktarda taksitleri belirleyerek, hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Almak istediğiniz evin bedelinin haricinde Fuzul Ev’e belirlenecek bir miktarda organizasyon ücreti ödersiniz.

“Sabit Teslim Model”inde de diğer modellerde olduğu gibi Türkiye’nin herhangi bir yerinden istediğiniz herhangi bir evi satın alabilirsiniz.

Fuzul Ev bu konut edindirme modelinde de müşterilerine taksit dondurma hakkı tanıyor.

Fuzul Ev Faizsiz Ev
Fuzul Ev Faizsiz Ev

Tüfe Endeksli Model

Birikim yapmak istediğiniz halde hem istikrarlı bir şekilde bunu sürdüremediğiniz hem de birkaç yıl sonra paranızın değer kaybedeceğini düşünüyorsanız Tüfe Endeksli Model tam size göre. Bu modelde ödeyeceğiniz taksitler her ay tüfe oranına göre belirlendiği için teslimatınızı ne zaman alırsanız alın paranız o günkü değerini korumuş olacak.

Modelin sunduğu bazı avantajlar şöyle:

  • Peşinatsız dâhil olabilirsiniz
  • Hemen ev sahibi olabilirsiniz
  • İstediğiniz herhangi bir şehirden konut, arsa ya da iş yeri gibi gayrimenkuller satın alabilirsiniz
  • Taksitinizi ödemekte zorluk yaşadığınız zamanlarda taksit dondurma hakkı.

Çekilişsiz Modeller

Çekilişli sistemde ev almak için kendi adının kurada çıkmasını beklemek istemeyenler, teslimatının ne zaman olacağını daha sisteme girerken belli olsun isteyenler Fuzul Ev’deki çekilişsiz modeller tam size göre.

Bu modele kayıt olan herkes diğer tüm modellerde olduğu gibi faizsiz ve vade farksız olarak ev sahibi olabiliyor.

Çekilişsiz model, peşinatsız olarak katılma imkânı sunuyor. Taksitleri siz bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Diğer modellerde olduğu gibi Fuzul Ev, sizden bir miktar organizasyon ücreti talep ediyor.

Çekilişsiz modelde taksitler vadenin başından sonuna kadar sabittir, değişmez. Örneğin ilk ay 1.000 TL ödüyorsanız, borcunuzun bittiği son ay da yine 1.000 TL ödersiniz.

Peşinat veya ara ödeme yapmayı zorunlu tutmayan bu modelde ara ödemelerle borcunuzu daha erken bitirebilirsiniz.

Taksit dondurma hakkı çekilişsiz model de bulunuyor.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz Yorum Yapılmamış
  • Yorum Yap