Video
Sistem

Bu modelde Grup Sistemi kullanılır. Firma taksit sayısınca kişiyi bir araya getirir ve kişilerin ortaya koyduğu paralarla her ay en az bir kişiye teslimat yapılır. Bu sistemde, teslimat yapılacak kişiler çekilişle belirlenir.

Vade

Taksit adedi, yapacağınız tasarruf tutarı ve ödeyeceğiniz aylık taksit tutarına bağlı olarak 20 ila 480 arasında olabilir. Taksit adedi, aynı zamanda borcunuzu kaç ayda bitireceğinizi yani vadeyi de ifade eder.

Taksit Ödemeleri

Tasarruf için başlangıçta belirlediğiniz toplam tutarın teslim tarihinde enflasyondan dolayı yeterli olmaması riskine karşın taksit tutarınız aylık enflasyon oranına endeksliyebilirsiniz. Böylece, her ay ödeyeceğiniz tutar o ay gerçekleşen enflasyon oranınca artıralarak belirlenir. Toplamda ödediğiniz para değişmezken borcunuzu planlanan tarihten daha erken bitirmiş olursunuz.

Ara Ödeme

Bu modelde ara ödeme imkanı yoktur.

Kira Yardımı

Bu modelde ev ya da arabasını erken alan katılımcı daha sonraki aylarda fazladan bir tutar olan kira desteğini ödemez. Ev ya da arabasını diğer katılımcılara göre geç alan katılımcıya da herhangi bir kira yardımı yapılmaz.

Açıklama

Konuta Değer Endeksli Yöntemde de evinizi alacağınız tarih, noter huzurunda yapılacak olan sıra tespitiyle belirlenir. Bu yöntemde teslim tarihiniz geldiğinde evinizin değeri korumuş olur. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın her ay düzenli olarak yayınladığı konut fiyat endeksi esas alınarak alacağınız evin değeri de artar. Böylelikle teslim tarihinizde evinizi artan değer üzerinden alırsınız.

Ürün / Hizmet Kategorisi
Çalışma Bedeli, Kâr Oranı

Ödenen peşinat ve taksit tutarına bağlı olarak çalışma bedeli %6,9 ila 12,9 arasında değişmektedir.

Teslim Tarihi

Ev ya da arabanızı almanız için gerekli olan toplam paranın teslim edileceği tarih başlangıçta yapılan çekiliş ile belirlenir. Böylece ev ya da arabanızı ne zaman alacağınız ilk günden belli olur.

Peşinat

Bu modelde peşinat zorunluluğu olmadığı gibi peşinat seçeneği de sunulmamaktadır.

Taksit Dondurma

Katılımcının taksitlerini ödemekte zorlanması durumunda firma ödemeleri dondurma ve daha sonra devam etme seçeneği sunmaktadır. Bu durmda evin teslim alınma tarihi de ödemesiz dönem kadar ertelenir. Ev ya da arabası için gerekli olan toplam parayı teslim alan katılımcılar taksit dondurma seçeneğinden faydalanamaz.