Video
Sistem

Bu modelde Bireysel Sistem kullanılır. Grup Sisteminde olduğu gibi diğer katılımcıların olduğu çekiliş yoktur. Teslimat tarihi sadece firma ile kişi arasındaki anlaşmaya bağlıdır. Bu sebeple firma esnek seçenekler sunabilir.

Vade

Taksit adedi, yapacağınız tasarruf tutarı ve ödeyeceğiniz aylık taksit tutarına bağlı olarak 20 ila 480 arasında olabilir. Taksit adedi, aynı zamanda borcunuzu kaç ayda bitireceğinizi yani vadeyi de ifade eder.

Taksit Ödemeleri

Bu modelde taksit tutarında artış olup olmayacağı katılımcıya bırakılmıştır. Taksit tutarı tercihe göre sabit, yıllık olarak artan, aylık olarak artan ya da teslim tarihinden sonra artan olabilir. Bu seçeneklerin hiçbirisinde toplamda ödediğiniz para değişmezken borcunuzu planlanan tarihten daha erken bitirme şansınız olur.

Ara Ödeme

Katılımcı dilerse ara ödeme yaparak teslimat tarihini öne çekebilir ya da borcunu daha erken bitirebilir.

Kira Yardımı

Bu modelde ev ya da arabasını erken alan katılımcı daha sonraki aylarda fazladan bir tutar olan kira desteğini ödemez. Ev ya da arabasını diğer katılımcılara göre geç alan katılımcıya da herhangi bir kira yardımı yapılmaz.

Açıklama

Evinizi teslim alacağınız tarihi kendiniz serbest olarak planlayacağınız ödemelerinize göre belirleyebilirsiniz. Serbest Planlı Tasarruf Yöntemde bütçenize göre her şey sizin elinizde.

Ürün / Hizmet Kategorisi
Çalışma Bedeli, Kâr Oranı

Ödenen peşinat ve taksit tutarına bağlı olarak çalışma bedeli %9,9 ila 12,9 arasında değişmektedir.

Teslim Tarihi

Ev ya da arabınızı almanız için gerekli olan toplam para anlaşılan vadenin ortasında teslim edilir. Örneğin; 120 ay vade ile anlaşmışsanız, 60. ayda toplam parayı teslim alırsınız.

Peşinat

Bu modelde peşinat zorunluluğu yoktur. Ancak; katılımcı dilerse peşinat ödeyerek teslim tarihini öne çekebilir.

Taksit Dondurma

Katılımcının taksitlerini ödemekte zorlanması durumunda firma ödemeleri dondurma ve daha sonra devam etme seçeneği sunmaktadır. Bu durmda evin teslim alınma tarihi de ödemesiz dönem kadar ertelenir. Ev ya da arabası için gerekli olan toplam parayı teslim alan katılımcılar taksit dondurma seçeneğinden faydalanamaz.