Video
Sistem

Bu modelde Grup Sistemi kullanılır. Firma taksit sayısınca kişiyi bir araya getirir ve kişilerin ortaya koyduğu paralarla her ay en az bir kişiye teslimat yapılır. Bu sistemde, teslimat yapılacak kişiler çekilişle belirlenir.

Vade

Taksit adedi, yapacağınız tasarruf tutarı ve ödeyeceğiniz aylık taksit tutarına bağlı olarak 20 ila 480 arasında olabilir. Taksit adedi, aynı zamanda borcunuzu kaç ayda bitireceğinizi yani vadeyi de ifade eder.

Taksit Ödemeleri

Taksit tutarınız her yıl %8 oranında arttırlır. Bununla beraber, teslim tarihinden sonra %0,45 oranında artarak diğer yıla kadar bu tutardan devam eder. Taksit tutarınız devam eden yıllarda %8 oranında arttırlır ve borcunuz bitene kadar bu şekilde devam eder. Toplamda ödediğiniz para değişmezken borcunuzu planlanan tarihten daha erken bitirmiş olursunuz.

Ara Ödeme

Bu modelde ara ödeme imkanı yoktur.

Kira Yardımı

Bu modelde ev ya da arabasını erken alan katılımcı daha sonraki aylarda fazladan bir tutar olan kira desteğini ödemez. Ev ya da arabasını diğer katılımcılara göre geç alan katılımcıya da herhangi bir kira yardımı yapılmaz.

Açıklama

Bu yöntem Türkiye’de ve Dünya’da ilk defa Birevim tarafından uygulanmıştır. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2 ile müşteri; almak istediği eve, ödeyeceği aylık taksitlere kendisi karar verir. İsteyen müşteriler hiç peşinat vermeden de bu yöntemle ev sahibi olabilirler. Müşterilerin evini teslim alacağı tarihler noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2 ile müşteriler almak istedikleri eve; faiz, vade farkı, ek maliyet getiren kira yardımı ödemezler. Evlerine hiç fark ödemeden sahip olurlar. Bu yöntem ile müşteriler 480 kişiye kadar tasarruf programlarına dahil olabilirler.

Ürün / Hizmet Kategorisi
Çalışma Bedeli, Kâr Oranı

Ödenen peşinat ve taksit tutarına bağlı olarak çalışma bedeli %9,9 ila 12,9 arasında değişmektedir.

Teslim Tarihi

Ev ya da arabanızı almanız için gerekli olan toplam paranın teslim edileceği tarih başlangıçta yapılan çekiliş ile belirlenir. Böylece ev ya da arabanızı ne zaman alacağınız ilk günden belli olur.

Peşinat

Bu modelde peşinat zorunluluğu yoktur. Ancak; katılımcı dilerse peşinat ödeyerek teslim tarihini öne çekebilir.

Taksit Dondurma

Katılımcının taksitlerini ödemekte zorlanması durumunda firma ödemeleri dondurma ve daha sonra devam etme seçeneği sunmaktadır. Bu durmda evin teslim alınma tarihi de ödemesiz dönem kadar ertelenir. Ev ya da arabası için gerekli olan toplam parayı teslim alan katılımcılar taksit dondurma seçeneğinden faydalanamaz.