Video
Sistem

Bu modelde Grup Sistemi kullanılır. Firma taksit sayısınca kişiyi bir araya getirir ve kişilerin ortaya koyduğu paralarla her ay en az bir kişiye teslimat yapılır. Bu sistemde, teslimat yapılacak kişiler çekilişle belirlenir.

Vade

Taksit adedi, yapacağınız tasarruf tutarı ve ödeyeceğiniz aylık taksit tutarına bağlı olarak 20 ila 480 arasında olabilir. Taksit adedi, aynı zamanda borcunuzu kaç ayda bitireceğinizi yani vadeyi de ifade eder.

Taksit Ödemeleri

Taksit tutarınız teslim tarihine kadar sabit devam eder. Teslim tarihinden sonra %0,6 oranında artarak borcunuz bitene kadar bu yeni tutarda devam eder. Toplamda ödediğiniz para değişmezken borcunuzu planlanan tarihten daha erken bitirmiş olursunuz.

Ara Ödeme

Bu modelde ara ödeme imkanı yoktur.

Kira Yardımı

Bu modelde ev ya da arabasını erken alan katılımcı daha sonraki aylarda fazladan bir tutar olan kira desteğini ödemez. Ev ya da arabasını diğer katılımcılara göre geç alan katılımcıya da herhangi bir kira yardımı yapılmaz.

Açıklama

Evinizi teslim alacağınız tarih noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. İsteyen hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabilir. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ile kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.

Ürün / Hizmet Kategorisi
Çalışma Bedeli, Kâr Oranı

Ödenen peşinat ve taksit tutarına bağlı olarak çalışma bedeli %6,9 ile 12,9 arasında değişmektedir.

Teslim Tarihi

Ev ya da arabanızı almanız için gerekli olan toplam paranın teslim edileceği tarih başlangıçta yapılan çekiliş ile belirlenir. Böylece ev ya da arabanızı ne zaman alacağınız ilk günden belli olur.

Peşinat

Bu modelde peşinat zorunluluğu yoktur. Ancak; katılımcı dilerse peşinat ödeyerek teslim tarihini öne çekebilir.

Taksit Dondurma

Katılımcının taksitlerini ödemekte zorlanması durumunda firma ödemeleri dondurma ve daha sonra devam etme seçeneği sunmaktadır. Bu durmda evin teslim alınma tarihi de ödemesiz dönem kadar ertelenir. Ev ya da arabası için gerekli olan toplam parayı teslim alan katılımcılar taksit dondurma seçeneğinden faydalanamaz.