Video
Sistem

Katılım Bankalarında, Tasarruf Firmalarında olduğu gibi grup sistemi ve çekiliş yoktur. Kişi, banka ile uygun koşullarda anlaşır ve bu anlaşmaya diğer kişilerin herhangi bir etkisi olmaz.

Vade

Katılım Bankalarından ev alırken vade en fazla 120 ay olabilir.

Taksit Ödemeleri

Bu modelde, tercihinize göre taksit miktarını arttırabilir, azaltabilir, kendine özel bir taksit planı düzenleyebilirsiniz.

Ara Ödeme

Dilerseniz ara ödemeler yaparak borcunuzu daha erken bitireblir ya da anlaşmaya bağlı olarak kâr oranında indirim elde edebilirsiniz.

Açıklama

Hangi ay ne kadar ödeme yapacağını belirlemek isteyen Kuveyt Türk müşterilerine özel Düzensiz Ödemeli Konut Finansmanı! Bu finansman aracılığıyla taksit miktarlarınızı dilediğiniz gibi düşürebilir, yükseltebilir ya da ara ödemeler yapabilir; ayrıca size özel taksit planını oluşturabilirsiniz.

Ürün / Hizmet Kategorisi
Çalışma Bedeli, Kâr Oranı

Kuveyt Türk'te aylık konut finansmanı oranı %1,19'dir. Kredili Hayat, BES ve Kredi Kartı ürünlerinin kullanılması halinde 3 puan indirim yapılmaktadır. 1,000,000 TL üzeri finansmanlar için aylık kâr oranında 5 puan artış uygulanmaktadır.

Teslim Tarihi

Katılım Bankalarında, ev için gerekli finansman evi alacağınız kişinin hesabına EFT yapılır. Böylece, evinizi borcunuzu ödemeye başlamadan, başlangıçta teslim almış olursunuz.

Peşinat

Konut finansmanlarında 500.000 TL’ye kadar işlemlerde A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin ’u kadar, diğer enerji sınıfında olan konutların ise 'si kadar peşinat ödemesi yapılır. 500.000 TL üstünde ise A sınıfı konutların ekspertiz değerinin ’u, B sınıfı konutların ekspertiz değerinin ’i, diğer enerji sınıfında olan konutların ise ’si peşinat olarak ödenir. Katılım bankalarında peşinat tutarını bankaya değil evinizi alacağınız kişiye ödersiniz. Ev tutarının ekspertiz değerinden fazla olması durumunda, arada kalan farkı da peşinat olarak değerledirip alıcıya ödemeniz gerekecektir.

Taksit Dondurma

Katılım Bankalarında taksit dondurma, atlatma, öteleme gibi seçenekler yoktur.