Tüm Detaylarıyla Eminevim Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz, peşinat ödemeden ev sahibi olmak için geliştirdiği modelle yıllardır sektörün öncüsü konumunda olan Eminevim’den ev alma yöntemlerini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Günümüz şartlarında para biriktirmek veya eş, dost, akrabadan borç bularak ev alabilmek neredeyse imkânsız hale geldi. İnsanlar arasında kaybolan güven duygusu, yerini güvenilir firmalara bıraktı. Büyük meblağlara ihtiyaç duyulan zamanlarda ve faizden uzak durma hassasiyetiniz de varsa elbirliği sistemi uygulayan tasarruf firmaları öne çıkıyor. Eminevim yıllardır yapageldiği elbirliği sistemi ile bu zamana kadar 167 bin teslimat gerçekleştirdi.

Uzun yıllar kira ödemek yerine kendi evinizin taksitlerini ödemeyi tercih edenlerdenseniz, aynı zamanda da faizsiz bir sistem arıyorsanız Eminevim ev alma yöntemlerini iyice okumanızda fayda var. Eminevim’in sunduğu imkânlarla ev almak isteyenler için detaylar şöyle…

Eminevim tarafından oluşturulan ev alma sistemi, müşterilerinin şartlarına göre şekilleniyor. Eminevim’de 4 farklı ev sahibi olma sistemi vardır:

  • Çekilişli sistem
  • Kısaltılmış vadeli çekilişli sistem
  • Kira destekli çekilişli sistem
  • Çekilişsiz sistemler
  • Vade ortası sistem
  • Peşinatlı sistem

Bütün sistemler için Eminevim sizden sadece organizasyon ücreti talep eder. Bu ücret sizin kullanacağınız finansmana göre değişkenlik gösterir.

EminEvim'den Nasıl Ev Alınır?
EminEvim’den Nasıl Ev Alınır?

Eminevim’den Nasıl Ev Alınır?

Yaşadığınız şehirde oturmak için veya başka bir şehirde yatırım yapmak amacıyla ev almaya karar verdiniz ancak faizsiz bir şekilde nasıl ev sahibi olacağınız konusunda kafanız karışık mı? Eminevim’in üç sistemini sizin için açıklayalım. Hangisi sizin bütçenize ve ödeme şartlarınıza uygunsa siz karar verin.

Öncelikle bankadan faizli kredi çekerek finansman sağlamakla Eminevim sisteminden finansman sağlamak arasındaki farkı izah edelim. Eminevim’i banka finansmanından ayıran en temel özellik faizsiz olmasıdır. Diğer avantajları ise şöyle sıralanabilir: Her bütçeye göre seçenekler sunması, Türkiye’nin her yerinden ev alınabilmesi, kira destekli sistemde kirada olanlar için yardım yapılması, ev alacak kişiye ödemelerinde kolaylıklar sağlaması…

Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem

Çekilişli sistemlerden biri olan “kısaltılmış vadeli çekilişli sistem” Eminevim’in en çok tercih edilen ev alma sistemidir. Bu sisteme göre; gruptaki kişiler vadeyi belirler. Ev sahibi olana kadar taksitleriniz isteğinize bağlı olarak sabit olabilir ve teslimattan sonra belirli oranda artarak borcunuz daha kısa vadede biter. Bu şekilde ödeme planlarınıza uygun değilse taksit artış seçeneğini tercih edebilirsiniz. Buna göre de evinizi alana kadar taksitleriniz her yıl belirli bir oranda artarak devam eder. 

Bu sistem bir nevi gün gruplarına girmeye benziyor. Altın veya benzer şekilde belirlenmiş bir ücrete tabi olarak periyodik bir düzende devam eden tasarruf yöntemini Eminevim ev alabilmek için uyguluyor.

Bu sistem ile ilgili bilinmesi gereken iki önemli husus vardır. Bunlardan biri organizasyon ücretinin yüzde 50’sinin peşin, kalan kısmının 6 takside kadar tamamlama imkânı sunulmasıdır. Diğer husus ise ilk çekilişin organizasyon ücretinin tamamlanmasını takip eden ayda yapılacağıdır.

Kira Destekli Çekilişli Sistem
Kira Destekli Çekilişli Sistem

Kira Destekli Çekilişli Sistem

Bu sistemde de vadeyi gruptaki kişiler belirler. Ödeyeceğiniz taksitler siz evinizi alıncaya kadar düşer. Evinizi aldıktan sonra ise taksit ödemelerinizde bir miktar artış yapıldıktan sonra sabitlenir ve vade sonuna kadar bu şekilde devam eder. Bu artış ev sahibi olmak için aynı grupta bulunanlara yapılacak kira yardımının kaynağı için kullanılır. Kira destekli çekilişli sistemin temel mantığı; taksit sayısı kadar katılımcıyı bir araya getirmek ve her ay toplanan taksitlerle bir grupta bulunan bir katılımcının ev sahibi olmasını sağlamaktır

Vade Ortası Sistem

Çekilişsiz sistemlerden biri olan “Vade ortası sistem” grupta yer alan katılımcıların vadeyi kendilerinin belirlemesine imkân sağlar. Sisteme katılanların evini alana kadar taksitlerinin sabit olması sağlanır. Evini aldıktan sonra belirli oranda taksit miktarları artırılarak daha kısa vadede borcun bitmesi veya taksit artış seçeneği sunularak evini alana kadar taksitlerinin her yıl belirli bir oranda artırılması seçenekleri sunulur. Bu imkânlar da daha erken ev teslimatı yapılmasını sağlar.

Ev almak için elinde peşinatı bulunmayanlar “Vade ortası sistem”e dahil olabilir. Sistemin kesin bir ödeme planı yoktur ve katılımcıların kendi ödeme planlarını uygulamasına izin verilir. Ev sahibi olmak isteyen katılımcılar belirlenen vadesini takip eden ayda istediği konutu alır ve ödemelerine devam eder.

Peşinatlı Sistem
Peşinatlı Sistem

Peşinatlı Sistem

Vade ortası sistemdeki peşinatsız üyelik bu sistemde adından da anlaşılacağı üzere yoktur. Grup üyelerinin vadeyi belirlediği bu sistem üyeleri evini alana kadar taksitlerini sabitleyebilir. Ancak evini aldıktan sonra belirli oranda taksit miktarı artarak daha kısa vadede borcunu bitirebilir ya da taksit artış seçeneğini kullanabilir. Buna göre de evini alana kadar taksitleri her yıl belirli bir oranda artarak devam eder. Bu da alıcıya erken teslimat avantajı sağlar.

 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz Yorum Yapılmamış
  • Yorum Yap