Tüm Detaylarıyla Vakıf Emeklilik 

Tüm Detaylarıyla Vakıf Emeklilik 

Vakıf Emeklilik olarak bildiğimiz, şimdiki adıyla Türkiye Hayat Emeklilik, Türkiye’de emeklilerin birikimlerini değerlendirerek ekstra gelir elde edebileceği çeşitli ürünler sunmaktadır. Bireysel emeklilik ürünleri, kaza sigortası ve hayat sigortası sayesinde emekli olduktan sonra yaşam standardının korunabilir olmasını ve ileride yaşanan olaylardan maddi zarar görülmemesini sağlayan bir yapıdır. Ne zaman emekli olacağınızı veya nasıl kazanacağınızı biliyor musunuz? Bu gibi sorulara cevap arıyorsanız ‘Vakıf Emeklilik nedir?’ dediğini duyar gibiyiz. 

Vakıf Emeklilik, oluşturduğunuz emeklilik planıyla her ay düzenli olarak belirlediğiniz tutar oranında ödemeyle bireysel emeklilik oluşturmanızın mümkün olduğu bir yapıdır.Her ay bir bireysel emeklilik planına bütçenizden para göndermeye başladınız ve emekli olana kadar günleri geri sayıyorsunuz. 

Vakıf Emeklilik bireysel emeklilik sistemi, bireylerin çalışma hayatları boyunca rahat bir emeklilik dönemi için tasarruf etmelerine olanak tanıyan ve sosyal güvenlik sistemine ek olarak emeklilik gelirine ek gelir sağlayan bir bireysel emeklilik sistemidir. Bu şekilde, ikinci bir emekli maaşı almaya hak kazanabilir ve emeklilikteki aktif çalışma süreniz boyunca yaşam standardınızı koruyabilirsiniz. 

Vakıf Emeklilik bireysel emeklilik sistemi, emeklilikte kullanılmak üzere uygun ve çeşitli kişisel tasarruf seçenekleri sunar. Tasarruflarınız risk tercihlerinize göre seçtiğiniz planlardan seçeceğiniz ölçülere kanalize edilir. Fonlar sizin adınıza uzmanlar tarafından yönetilir.

İlginizi Çekebilir: Vakıf Emeklilik

Vakıf Emeklilik Tarihçesi

Vakıf emeklilik nedir? Tarihçesine bakıp anlayalım. 

Vakıf Emeklilik A.Ş. Güneş Hayat Sigorta A.Ş. adı altında kuruldu. 1 Mayıs 1991’de 15 milyar TL sermaye ile. Sermayesini 29 Mart 2000’de 5 trilyon TL’ye, 28 Haziran 2001’de 20 trilyon 250 milyar TL’ye çıkaran GÜNEŞ HAYAT SİGORTA A.Ş. Sektördeki en güçlü sermaye ve ortaklık yapısına sahip şirketlerden biri.

Şirket merkezi İstanbul’da olup, bölge ofisleri Ankara, Antalya, İzmir, Adana, Bursa ve Samsun’da ve bölge temsilciliği Kıbrıs’ta bulunmaktadır.

Sigortalı 380 genç, dinamik ve tecrübeli çalışanını destekleyen şirketin ülke genelinde 200’ün üzerinde ofisi bulunmaktadır. Vakıfbank, Tekstilbank ve TEB şubeleri de Güneş Hayat acentesidir.

Güneş Hayat Sigorta A.Ş., 31 Mayıs 2002 tarihinde 4632 Sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu kapsamında emeklilik şirketi olmak için başvuruda bulunarak, dönüştürme lisansını almıştır..

Güneş Hayat Sigorta A.Ş., 5 Mart 2003 tarihli olağan toplantısının ardından 14 Mart 2003 tarihinde şirketin resmi unvanını tescil ettirerek adını “Vakıf Emeklilik A.Ş.” olarak değiştirerek, özel sektörde çalışacak 11 şirket daha Emeklilik sistemi içinde faaliyet gösteren şirketler arasında yerini almıştır. 

Vakıf Emeklilik Kimin?

Köklü bir vakıf kültürünün mirasçısı olan Vakıf Emeklilik kimin? Türkiye’nin en önemli yerel sermaye paydaşlarından TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’nin iştirakidir. Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin ortaklık yapısı, %62,90 TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi, %37,10 Güneş Sigorta A.Ş., şeklinde oluşmaktadır.

Vakıf Emeklilik Fonları Nelerdir?

  • VGB-VEM Katılım Standart EYF
  • VEB-VEM Katılım Dengeli Değişken EYF
  • VGA-VEM Altın Katımı EYF
  • VYB-VEM Katılım Hisse Senedi EYF

Vakıf Emeklilik Müşteri Hizmetleri

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi

No:7/A-B 34768 Ümraniye/İstanbul

Swift Kodu(BIC): TVBATR2A 

Telefon: +90 216 724 10 00

Faks: +90 216 724 39 09

 

Fevarsi ekibi olarak bu yazımızda tüm detaylarıyla Vakıf Emeklilik hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Faizsiz kredi hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz Yorum Yapılmamış
  • Yorum Yap